TwilightTR Fan sitesi

AnasayfaKapıTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

ekşi sözLükte eDwarD cuLLen :))

YazarMesaj
Alice~Şeyma
Admin
Admin

MesajKonu: ekşi sözLükte eDwarD cuLLen :))   Cuma Mayıs 01, 2009 4:37 pm

# twilight serisinin süper karizmatik, bella swan aşkıyla dolu vampiri. kendisi insan kanı içmemekle beraber vampirlerde bir dünya markası haline gelmiş uzun, sivri köpek dişlerine de sahip değildir. kitabın uyarlamasında edward beyi, bir zamanlar cedric diggory olarak arz-i endam etmiş olan robert pattinson canlandırıyormuş
----------
insanın sevgilisinden ayrılma sebebi olabilmesi tecrübe edilmiştir.. o derecedir..tüm erkeklerden soğutur
----------
bu çok sevdiğimiz, saydığımız, sürekli düşündüğümüz, süper karizmatik, romantik, yetenekli, hızlı, güçlü, yakışıklı mı yakışıklı biricik vampirimizi twilight filminde oynamak için seçilen robert pattinson'a karşı biraz sempati duymaya başladım lakin buradan film yapımcılarına seslenmek istiyorum :

ey film yapımcıları!

edward'ı bir daha düşünelim kendisi bir nevi adonis*'tir
yani derisi mermer gibi pürüzsüz, buz gibi, gayet solgun ve güneş ışığında parıl parıl parlar. peki bu özellikler arasında kıldan hiç bahsediliyor mu? hayır dediğini bak burdan bile duyar gibi oldum. peki ey film yapımcısı senin bu oyuncunda ki kıl sorunu nedir bana açıklar mısın? yok muydu elinizin altında bir traş makinesi neyim!! hiç yakıştıramadım. bi daha ki filme olmasın acımam dağıtırım o stüdyoyu!!

---------------------
Midnight sun sayesinde düşüncelerini daha iyi anlayabildiğimiz, aşık olunası vampir...
------------------
mükemmel erkek olarak tanımlanan insanın vampir hali. aşırı derecede beklenti yükselten bir karakter, kız arkadaşınızın size trip atmasını sağlayabilir. yalnız kızlar unutmamalı; edward'ın bile bu kadar mükemmel olması için 80 yıl yaşaması gerekmiş, ki new moon'da kendisinin her erkek gibi kendi paranoyaları yüzünden mallık yaptığını görebilirsiniz. rüyaların başrolü oluyor kendisi kitaplara başladığınız anda. robert pattinson ne kadar iyi bir örnek tartışılır tabii.

gerçek olmayan ve hatta hiç bir zaman gerçek olmayacak olan ve üstüne üstük bir de başka bir kıza aşık olan ama yine de okuyucu dişiyi kendisine aşık edebilen mükemmel twilight vampiri. sayesinde erkeklerden beklentilerin deli gibi yükseldiği kişilik. edward cullenı okuyan insan erkek arkadaşı güneşte parlasın, arada sırada romeo & juliet'den alıntı yapsın, düşünceleri okuyabilsin, kan emsin, hayat kurtarsın üstüne bir de deli gibi yakışıklı, mermer gibi beyaz tenli, altın gözlü, doğum gününde insana araba hediye edecek kadar zengin, hep inanılmaz güzel kokan ve giyinen ve onunla sonsuza kadar birlikte olmak isteyen biri olsun istiyor mesela...

edit: bir de sanıyorum ki artık bütün liseli twilighter dişiler anlamışlardır ki, hoşlandıkları çocuklar onları takmıyorsa, sevmediklerinden hoşlanmadıklarından falan değil, tam tersine vampir olduklarından ve onların iyiliklerini istediklerinden*

edit: lakin bu yalanası varlık 1901'den 2008' kadar bakir kalmıştır
-----------
erkeklerin yeni düşmanı !
---------------
# pırlanta gibi çocuk, kah guneşin altında kah yağmurlu havada...
---------
bildiğin stalker, üstelik de kontrol manyağı. şayet gerçek hayatta böyle bir erkekle karşılaşsam, suratına tokadı yapıştırdıktan sonra yüzüne bir daha bakmazdım.

bir ay boyunca benim haberim olmaksızın geceleyin odama girecek beni uyurken izleyecek; benim için neyin iyi olduğunu neyin iyi olmadığını ben daha iyi bildiğini iddia edecek ve üstüne görmemi istemediği arkadaşımı (benim için tehlikeli olduğu gerkçesiyle) arabayla ziyarete gitmeyeyim diye arabamın motorunu sökecek, ben de "ah sevgilim beni ne çok seviyorsun, affettim bile canımın içi" diyeceğim? yok ya. polisi ararım, mahkeme kararıyla yakınımda bulunmasını yasaklatırım.

kendisinin "romantik, ideal erkek" diye lanse edilmesini de çok zararlı bulmaktayım. bu tip hareketler gerçekten de ruhen/aklen sağlıklı olmayan bir bireyin hareketleridir, kimse kendisini kandırmasın. başkalarını da kandırmasın, 15 yaşındaki gencecik kızları ise hiç kandırmasın.
----------------
gerçek olamayacak kadar güzel...bir kizin isteyebileceği en mükemmel erkek özelliklerini bir vampirin karzimasiyla birleştiren, aşik olunasi karakter. ah stephanie meyer böyle gözümüze gözümüze sokup sonra bellayla olan aşkini okutturur mu insan?? yemin ederim kaç defa ''okumuyorum ya'' diyip kıskançlıktan kitabi elimden attim ama hep merakima yenik düştüm.
benim de bir edward cullen'ım olsa beni bütün tehlikelerden korusa, hep yanimda olsa, herkes hayran olsa ama o benden başka kimseyi farketmese...
ulan bella ne şansli kizsin haa!
--------------

ilk görüldüğünde "wauuuww" dedirtmeyen ancak insanın sanki ruhunu görebiliyormuş gibi bakan kocaman gözleri ve vücudunun herbir noktasına eşit miktarda yayılmış seksapeliyle, bir süre sonra gözünüzü ayırmak istemeyeceğiniz, her yönüyle mükemmel erkek.
yanlız kendisi yüzünden, hayattan beklentiler artmakta, umutsuzluğa sürüklenilmektedir...
rica ederim, devam filminde salakça birşeyler yapsın da bizi kendinden soğutsun, yoksa bu hayat böyle geçmez a dostlar...

---
Kuzusu oLmak isTediğiniz asLan Smiley)

alıntıdır...
http://godricshollow.nforum.biz
dylan_moon
Yenidoğan
Yenidoğan

MesajKonu: Geri: ekşi sözLükte eDwarD cuLLen :))   Cuma Mayıs 01, 2009 6:36 pm

bu yorumlara hak vermiyorum değil yani.twilight ı okuduktan sonra kendimi aşk konusunda o kadar çaresiz hissettimki.arada bir şöyle yola bakmadım değil "ah edwart gibi biri çıkıverse şuradan" diye aah nerdeee....
Alice~Şeyma
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: ekşi sözLükte eDwarD cuLLen :))   C.tesi Mayıs 02, 2009 12:02 pm

dylan_moon demiş ki:
bu yorumlara hak vermiyorum değil yani.twilight ı okuduktan sonra kendimi aşk konusunda o kadar çaresiz hissettimki.arada bir şöyle yola bakmadım değil "ah edwart gibi biri çıkıverse şuradan" diye aah nerdeee....
Aynen ya nerde onun gibisi
http://godricshollow.nforum.biz

ekşi sözLükte eDwarD cuLLen :))
1 sayfadaki 1 sayfası